úvodem
digitalizace
mejlík na mne
odkaz na fejsbůk
Jak šel čas, asi rok po zahájení výstavby kolejiště v analogu,  zjistil jsem velké možnosti digitálního světa na modelové železnici. Jaxi jsem se jel i kouknout do Království železnic, abych chytil inspiraci. No a tak jsem začal se více znovu věnovat elektronice a bastlení. A hlavně celé analogové ovládání překopat na digitál.
Protože mi elektřina není cizí (vím, že umí více, než jen svítit a kopat), začal jsem hloubat, toto vlastně digitalizace je a co to "žere". Nejdříve změnit napájení. Na zkoušku jsem si zdigitalizoval 1 ze 3 kolejí a pořídil si první digitální mašinku a to DB 218 ze setu. A tak jsem začal pátrat, co udělat s mašinkami poplatných době tj. vše v analogu.
A ejhle některé jdou zdigitalizovat (B150) a případně ozvučit (BR-01) a některé ne (V100). A to, že maj nevhodný motor a nelze jej vyměnit a nebo, že není kam dát dekodér. A obdoba platí s výměnou světel žárovkových za ledkové a to i s případným přidáním červených zadních světel.
     
Zde jsou některé moje výtvory    
     
osvětlení poschoďáku Bp903 ČSD výroba vagónového vysavače na kolejích osvětlení rychlíkových vagónů ČSD a DR
     
digitalizace parní lokomotivy BR-01 digitalizace dieselové loko Santa Fe digitalizace elektrické loko DB-11
     
přestavba soupravy E485 osvětlení, motorizace, digi osvětlení rychlíkových vagónů Old-Timer digitalizace parní lokomotivy BigBoy
     
     
     
výstavba
vozový park analogový vozový park digitální
historie